Prefabrik Yapılar İle İlgili Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın…

İLETİŞİM

Prefabrik Konutları Türkiye’nin her yerine yapabiliyor musunuz?

CEVAP: Evet

Montaj şehir dışında yapılacaksa ilave ne istiyorsunuz?

CEVAP: Şehir İçinde yapılması ile şehir dışında yapılması arasındaki tek fark Montaj ekibinin konaklama ve yemek bedellerinin müşteri tarafından karşılanmasıdır.(Montaj ekibi azami 4 kişdir.)

Binaların yapılması sırasında ruhsat gereklimi?

CEVAP: Elektrik ve su aboneliklerinin alınabilmesi için bağlı bulunan belediyeden gerekli izinlerin ve ruhsatın alınması gereklidir.

Verdiğiniz fiyatlara Neler Dahil?

CEVAP: Binanın kapıları,penceleri,yalıtımı,montajı,iç ve dış boyası,vitrifiye(wc klozeti,lavabo ve bataryalar) fiyatlarımıza dahildir.

Müşterinin yapması gereken işler :

CEVAP: Zemin betonu ve her türlü Hafriyat ve çevre düzenleme işleri Zemin ve duvar kaplamaları ( Şap, seramik, fayans, halı vs.. ) , Prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su ), Belediyeden alınması gereken, müsadeler ve ruhsat işleri , Isıtma ve soğutma tesisatları ( Kalorifer, klima vs..) Denizli dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin Nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.

Prefabrik konutlar yapının net kullanım alanını azaltır mı?

CEVAP: Hayır azaltmaz. Aksine taşıyıcı sistemi betonarme olan bir yapıya oranla % 10 net alan kazanımı sağlar

Soğuk Bölgeler için çözümünüz nedir?

CEVAP: Dış duvarların kalınlıkları 10 cm çelik karkaslı ve knauf veya taş yünü kullanılarak ısı izolasyonu arttırılır.

Teslim Süreniz Nedir?

CEVAP: Sevkiyattan ve Zemin betonu tarafımıza teslim edildikten sonra da 5 günde binanın montaj, tamamlanır.Ortalama 100m2 Tek katlı bir bina o anki üretim durumumuza göre 2 gün ile 15 gün arasında imalat tamamlanır, sevke hazır hale getirilir.

Ödeme Şekliniz nasıl?

CEVAP: Sözleşme tarihi itibariyle KDV dahil toplam tutarın, % 50’ı nakit olarak tahsil edilir. Kalan bakiye sözleşme tarihi itibariyle 30 ve 60 gün vadeli çek olarak tahsil edilir. Alternatif ödeme planları karşılıklı görüşülebilir.

En fazla Kaç katlı yapabilirsiniz?

CEVAP: 2 katlı yapabiliriz. Daha çok katlı yapılabilir, fakat bina konstrüksiyonunun artacağından birim m2 maliyeti yükselir.

Binaların yaklaşık kullanım süresi nedir?

CEVAP:2 Yılda bir binanın dış ve iç cephe boyası yapılırsa rahatlıkla 50 yıl kullanılabilir.

Kullandığınız malzemelerin teknik özellikleri nelerdir?

CEVAP: Web sitemizin Teknik özellikler kısmından görebilirsiniz.

İstediğimiz Projenin uygulamasını yapabilir misiniz?

CEVAP: İstediğiniz proje bizim standart aks ölçülerimize uyduğu sürece yapılabilir.

Prefabrik konutlar sadece yazlık amaçlı mıdır?

CEVAP: Prefabrik konutlar 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Her iklim şartlarına uygun bina üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.

Wc ve banyolarda seramik uygulanabilir mi?

CEVAP: Betonarme binalarda yapılan tüm uygulamalar Prefabrik binalarda da yapılabilir.

Duvara pano asabilir miyim?

CEVAP: Duvarlar panel sistem olduğu için bu uygulama çivi yerine vida ile yapılabilmektedir

Prefabrike konutumun boyasını yenileme sırasında kendim yapabilir miyim?

CEVAP: Betonarme binalarda olduğu gibi çok rahat prefabrik binanızı kendiniz de boyayabilirsiniz.

İki katlı yapılarda ara kat sallanma yapar mı?

CEVAP: Bu binaların statik hesapları ilgili standartlara (TS 648, TS 498, TS 11.372 vb.) ve yönetmeliklere göre yapılmaktadır.Bu yüzden ara katlarda müsade edilebilir sehim miktarı vardır.Fakat müşterimiz bunu hiç istemezse konfor şartları artırılabilir ve sallanma tamamen yok edilir. Proje esnasında hesap ile mümkündür.

Aldığımız bina daha sonradan sökülüp başka bir yere kurulabilir mi? Ne maliyet getirir?

CEVAP: Evet kurulabilir. Sadece sökme maliyeti, yeniden montaj maliyeti ve boya maliyeti oluşur. Yapılarda istenildiği takdirde tadilat mümkündür.

Prefabrik konutların çevreye ve insana herhangi bir zararı var mıdır?

CEVAP: Kesinlikle yoktur. Kullanılan tüm malzemeler TSE şartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Depreme dayanıklılık açısından prefabrike konutların durumu nedir?

CEVAP: Prefabrik konutlar 1.deprem bölgesi şartları göz önünde bulundurularak üretilir.

Boya rengini kendim seçebilir miyim yoksa sabit bir renk mi vardır?

CEVAP: Size sunacağımız boya kataloglarından istediğiniz renkleri seçebilirsiniz.

Prefabrik Binamın nakliyesi hangi araçlarla yapılmaktadır?

CEVAP: Prefabrik binaların nakliyesi kamyon,tır,gemi,tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır.

Prefabrik bina zeminde nereye ve nasıl monte edilir?

CEVAP: Ön üretimli hafif prefabrike yapılar önceden hazırlanmış beton zemin üzerine monte edilir. Prefabrike yapıların beton zemine montajı ankrajlarla veya çelik dübellerle yapılmaktadır. Böylece bina ile beton birlikte hareket etmektedir.

Prefabrik yapı nedir?

CEVAP: Parçaları fabrikada hazırlanmış ve montaj edileceği yere bu parçalar nakledilerek ve orada önceden planlandığı gibi parçaların birleştirilmesi yani montajının yapılmasından sonra ortaya çıkan yapılardır. Prefabrik ile tek katlı ya da çok katlı yapılar inşa etmek mümkündür. Prefabrik ile, evler, sosyal tesisler, okullar, şantiye yapıları, hastaneler, kamp alanları, havuzlar ve bilumum alanlarda kullanılabilecek yapılar ortaya çıkartılabilmektedir.

Çelik yapı nelerdir?

CEVAP: Yapı elemanlarının taşıyıcı nitelikte olduğu (duvar, döşeme) ve galvanize çelikten soğuk şekillendirme yöntemi ile üretildiği bir yapı türüdür. Fabrikada CNC tezgahlarda modern makinelerle kontrol ve denetim altında üretilen yapı elemanları, korunaklı bir şekilde inşaat sahasına getirilip monte edilir. Geleneksel yapım sistemlerine göre hassasiyet avantajı vardır. Kendi de ön üretimli bir sistem olduğundan, üretimi esnasında projelerin kapı, pencere ve diğer ekipmanlarının siparişlerinin verilmesi mümkündür.

Fiyatlar nelerdir?

CEVAP: Yaptığımız işte kendi alanımızda 1 numara olduğumuzu düşünüyoruz.Buradan bilgi vermek yerine ofisimize gelin konuşalım.Böylece daha net olabiliriz.

Size güvenebilir miyiz?

CEVAP: Şimdiye kadar yaptığımız işlerden olumsuz geri bildirim almadık.Hiç kimse bir sorun bildirmedi.Yaptığımız işleri en iyi şekilde elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret ediyoruz.

Ödemelerde kredi kartı geçerli mi?

CEVAP: Ödemelerinizi kredi kartı,senet ve nakit olarak gerçekleştirebilirsiniz.Biz sizler için elimizden geldiği kadarıyla ödemelerde yardımcı olmaya çalışıyoruz.Böylelikle müşterilerimizde bizde mağdur olmuyoruz.Ama fiyatlarda ödeme türünüze göre değişiklikler bulunmaktadır.Bunu göz önünde bulundurmayı unutmayınız.

Yaptığınız işlere garanti verebilir misiniz?

CEVAP: İmalat ve montajdan kaynaklı hatalara karşı 2 yıl firmamız garantisi altındadır(Müşterinin sonradan yaptırmış olduğu işlerden dolayı meydana gelecek olan zarardan firmamız sorumlu değildir).