Prefabrik Yapılar İle İlgili Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın…

İLETİŞİM

1-İç ve Dış Duvar Panoları

İç ve dış duvarlar 8 x 1250 x 2500 mm ebatlarında çift taraflı çimentodan yapılan levha(tepepen) dır.Isı yalıtımı için 44 mm kalınlığında polistiren sert köpük kullanılır.Isı iletim katsayısı K:0,64 kcal/m2 hc’dir.

Çimentolu levha(tepepan) nedir?

Hammaddesi çimento ve çam ağacıdır.Plastik değildir.Su ve nemden etkilenmez.Alev almaz.B1 sınıfı(b1 DIN 4102 Part 1) yanmazlık belgesine sahiptir.Yalıtımlı olduğu için ses geçirmez.

2-Duvar Bileşimi

Birleşim elemanları özel U ve H profilleri GVNZ sac malzemeden bükülerek özel kenet sistemi ile birleştirilir.Kenarlarda radlus oluşturduğundan terleme sonucu paslanma olmaz.

3-Kapılar

Dış kapılar çelik doğramadan 90 x 200 cm ölçülerindedir.İç kapılar 80 x 200 ölçülerindedir.İç kapılar metal kasalı olup Amerikan kapıdır.Dış kapılara silindirik iç kapılar gömme kilit takılacaktır.Kilitler TSE’ lidir.

4-Pencereler

Özel şekillendirilmiş PVC doğrama olup 120 x 100 olçülerindedir; ve TSE’lidir.Vasistaslar PVC doğrama olup 60 x 40 ölçülerindedir.Camlar 4 + 9 + 4 mm ısı camdır.

5-Taşıyıcı Konstrüksiyon

Çatı makası kutu profilden imal edilir.Bina boyunca her 125 cm’de bir çelik makas vardır.Kolonlor GVNZ imal edilen özel profildir.Aşıklar çeliktir.Bağlantlar civata ve somun sistemi olup defalarca sökülüp takılabilir.

6-Tavan Kaplaması ve İzolasyon

Tavan kaplaması olarak 12,5 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır.Tavab izolasyonu 80 mm kalınlığında cam yönü ile sağlanır.Tavan birleşimi çatı makasları altına kaynatılan GVNZ sac malzemeden bükülerek ezme yapılır.Sacın kenarlarında radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma olmaz.Alçıpan birleşim elemanları elektro statik boyalı aliminyum malzemeden imal edilmiştir.Tavan ısı iletim kat sayısı: K: 0,49 kcal/m2 hc’dir.Islak zeminli odaların tavanlarında betopan kullanılmaktadır.

7-Çatı Kaplaması

Çelik aşıklar üzerinde 0,5 mm Galvaniz Trapez sac uygulanır.Bina etrafında 20 cm genişliğinde GVNZ sacından bükülmüş saçak vardır.Çatıya malzemeden deprem diyoganeli atılmaktadır.Eksiz yağmur dereleri ve inişleri takılmaktadır.

8-Boya

Dış cephesi silikonlu dış cephe boyası ile boyanır.İç duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyanır.Dış duvar birleşim detaylarına mastik çekilmektedir.Kullanılan boya TSE’lidir.

9-Elektrik Tesisatı

Tüm tesisat sıva altı olarak TSE’ li malzemelerden döşenir.Anahtar ve prizler TSE markalıdır.Aydınlatma simit florasan armatürüdür.(Elektrik pamosu ve sayaç yoktur.)

10-Sıhhi Tesisat

Temiz su tesisatı PVC esaslı TSE2’li bot ile yapılır.Pis su tesisatı PVC esaslı TSE’li borudur.Pis su ve temiz su tesisatu 1 mt bina dışına çıkartılıp bırakılır.Su sayacı konulmaz,müşteriye aittir.

11-Vitrifiyeler

Duş teknesi,lavabo,klozet ve aksesuar TSE’li malzemelerdir.

12-Zemin Betonu

Zemin betonu,zemin ve duvar kaplamaları,ısıtma ve soğutma tesisatı,bina harici dış hatlar şehirler arası montajlarda konaklama,yemek müşteriye aittir.

13-Arakat Konstrüksiyon(2 kat binalar için)

Arakat konstrüksiyon taşıyıcı kafes şeklinde çelikten yapılır.Arakat kafes üzerinde 16 mm taşıyıcı betopan(çimento levha) kaplanır.Alttan asma tavan alçıpanı üzerine ses izolasyonu olarak 80 mm kalınlığında cam yünü kaplanır.Arakat taşıma yükü 200kg/m2 olarak hesaplanmıştır.

14-Merdiven(2 kat binalar için)

Kutu profilden elde edilen çelik iskelet üzerine 16 mm kalınlığında betopan kaplanıcaktır.Merdiven iskelet kısmı çift kat astar ve çift kat yağlı boya ile boyanacaktır.Merdiven korkuluğu kutu pofilden yapılacaktır.